Każdy, kto choć raz mieszkał w bloku wie jakim wyzwaniem jest urządzenie tamtejszej łazienki. Niestety, są one z reguły dość małym pomieszczeniem i często słabo oświetlonym. Gdy czeka nas aranżacja małej łazienki w bloku, warto wykorzystać przedstawione poniżej praktyczne wskazówki. Będą one niejako kompendium wiedzy na temat urządzania kompaktowej łazienki.

1. Oświetlenie i ściany dające wizualną przestrzeń.

Wybierając płytki do łazienki warto poświęcić więcej uwagi tym w połysku oraz jasnym kolorze. Będą one odbijać światło co odrobinę rozjaśni wnętrze. W małej łazience świetnie sprawdzi się dodatkowe źródło światła. Na przykład podświetlone lustro czy kinkiety. Lustro w łazience to konieczne wyposażenie, które dodaje również wizualnej przestrzeni.

2. Prysznic czy wanna?

Będąc właścicielami małej łazienki niestety musimy odpuścić realizację marzenia o dużej wannie. W tym przypadku praktyczniejszy będzie prysznic. W małej łazience świetnie sprawdzi się kabina narożna. Jeżeli bardzo nam zależy i mamy takie możliwości możemy zakupić wannę i prysznic w jednym.

3. Umywalka i toaleta.

Aranżując łazienkę w bloku warto pytać sprzedawców o kompaktowe WC. Jest to w pełni funkcjonalna toaleta o mniejszych wymiarach, która pozwoli zaoszczędzić nam przestrzeń. Jeżeli zaś chodzi o umywalkę warto wybrać tę posiadającą poniżej szafki, aby mieć miejsce na schowanie różnych drobiazgów.

4. Czy w małej łazience zmieści się pralka?

Jeżeli odpowiednio zagospodarujemy przestrzeń w łazience jest szansa na umieszczenie w niej pralki. Warto zwrócić uwagę na te wąskie, ładowane od góry, lub przeznaczone pod zabudowę. Producenci pralek oferują na prawdę wiele modeli oszczędzających miejsce.

5. Szafki.

Jeżeli po rozmieszczeniu wszystkich najważniejszych sprzętów zostało nam wolne miejsce, możemy pomyśleć o dodatkowych szafkach. Warto parapet wykorzystać jako dodatkową półkę. W małych łazienkach również świetnie sprawdzą się wąskie i wysokie słupki.

Te kilka porad z pewnością będzie pomocne przy aranżacji małej łazienki. Warto dokładnie wszystko zaplanować przed rozpoczęciem prac. Działanie w sposób przemyślany pozwoli nam urządzić piękną i funkcjonalną łazienkę nawet na niewielkiej przestrzeni.

Artykuł inspirowany informacjami ze strony
http://www.ainprojektowanie.com/.

7 KOMENTARZE

  1. Najważniejszy jest pomysł, a ten można obecnie znaleźć zarówno w Internecie, jak i katalogach wnętrzarskich. Mała łazienka faktycznie jest dużym wyzwaniem projektowym, ale obecnie mamy dostęp do dużego wyboru mebli i akcesoriów, co może nam ułatwić aranżacje.

  2. Aranżacja małych powierzchni zawsze jest dużym wyzwaniem. Łazienka i kuchnia to dość istotne pomieszczenia gdzie liczy się funkcjonalność. Możliwości jest sporo, więc warto to przemyśleć. Zawsze można też skorzystać z pomocy projektanta.

  3. Najważniejsze jest określić styl, w jakim łazienkę chcemy wykończyć. Obecnie jest sporo pomysłów do wykorzystania w małych powierzchniach. I można te techniki wykorzystać właśnie w łazience. No i warto ze wskazówek skorzystać.

  4. Mała łazienka to zawsze duże wyzwanie. Na pewno musi być praktyczna. Więc jej aranżacja na pewno musi to uwzględniać. Dobrym rozwiązaniem na pewno może być skorzystanie z pomocy projektanta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here