Wiedziałeś, że aby skorzystać z pomocy psychologicznej nie musisz wcale wychodzić z własnego domu? Abyś mógł skorzystać z terapii psychologicznej online wystarczy sprawne łącze internetowe i nośnik w postaci komputera, laptopa, tabletu czy smartfona, za pomocą którego będziesz mógł komunikować się ze specjalistą. Możliwość rozmowy online z psychologiem to opcja, która istnieje już od dobrych kilku lat, jednak wciąż spore grono osób, szczególnie potrzebujących pomocy, nie zdaje sobie z niej sprawy. Przeczytaj, dlaczego warto skorzystać z pomocy psychologicznej online.

  1. Dostępność

Umówienie się na terapię online jest proste, łatwo o wybór dogodnej dla nas pory terapii.

  1. Duże grono terapeutów

Szerokie grono dostępnych terapeutów umożliwia wybór konkretnego specjalisty, który porozmawia z nami o dręczących nas problemach. Istnieją psycholodzy specjalizujący się w: depresji, zaburzeniach odżywiania, zaburzeniach nastroju, osobowości czy lękowych (fobii społecznych, napadów lękowych), stresie, kryzysach, zaburzeniami tożsamości i preferencji seksualnych. Wymienione specjalizacje to tylko niewielki wycinek specjalizacji wśród specjalistów, z których pomocy możesz skorzystać.

  1. Jeśli nie masz możliwości udać się na terapię stacjonarnie

Psychoterapia online jest świetną opcją w przypadkach, kiedy nie masz możliwości opuszczenia swojego mieszkania/domu (np. jesteś przeziębiony, nie masz z kim zostawić dziecka, najbliższy gabinet psychologiczny znajduje się w znacznej odległości, nie masz siły wyjść na zewnątrz itd.), a potrzebujesz skontaktować się ze specjalistą.

  1. Terapia psychologiczna online możliwa niemal całą dobę

Stacjonarne gabinety psychologiczne/psychiatryczne są otwarte w określonych godzinach. Wybór psychologów online i ich godzin „przyjęć” online obejmuje niemal całą dobę. Jest to znacząca przewaga nad wizytą stacjonarną, ponieważ pacjent może pilnie potrzebować pomocy psychologa nawet w późnych porach wieczornych czy wczesnym rankiem.

  1. Jeśli znajdujesz się poza granicami kraju

W przypadku gdy potrzebujesz pomocy polskiego psychologa, ale znajdujesz się na wakacjach za granicą lub pracujesz poza granicami kraju, umówienie terapii online jest dogodną opcją.