Flaga to bez wątpienia nieodłączny element każdego kraju. W wielu przypadkach flagi niosą za sobą historie swojego powstania, które wiąże się z legendami i historią kraju. Czym się wyróżniają popularne flagi narodowe?

Flaga Polski

Barwami umieszczonymi na polskiej fladze jest biel i czerwień. Flaga ta ułożona została z dwóch poziomych pasów o równej długości i szerokości. Warto zauważyć, że barwy te są spójne  godłem Polski, gdzie biały orzeł znajduje się na czerwonym tle. Górne pole flagi Polski oznacza nic innego jak wspomnianego wcześniej orła, natomiast pas czerwony- tarczę herbową.

Flaga Niemiec

Flaga Niemiec składa się z trzech pasów o barwie czarnej, czerwonej i żółtej. Barwy te wywodzą się z barw mundurowych antynapoleońskich. W przypadku barw heraldycznych nawiązuje kolor czarny i złoto. Co ciekawe, kolor czerwony w tym przypadku oznacza dynastię Hohenstaufów. 

Flaga Hiszpanii

W przypadku flagi Hiszpanii także dostrzec trzy pasy w kolorze czerwonym, żółtym i czerwonym. Osoba, która przygląda się fladze, niemal natychmiast zauważy pewne zróżnicowanie na środkowym pasie, na którym w roku umieszczone zostało godło. Warto jednak pamiętać, że zastosowanie tych barw na fladze Hiszpanii nie miało głębszego znaczenia. Wielu specjalistów uważa jednak, że kolory te mogą być związane z korridą. Kolor czerwony w tym przypadku symbolizowałby torreadora, natomiast kolor żółty arenę. 

Flaga Francji

Francja to piękny kraj, który odwiedzany jest każdego roku przez wielu turystów. Warto więc dowiedzieć się czegoś ciekawego o fladze tego kraju. Otóż flaga ta to kolejny trikolor, czyli wykorzystanie trzech barw. W tym przypadku zastosowanie barwy białej oznacza rodzinę królewską. Błękit oraz czerwień odnoszą się do Paryża. Wielu specjalistów uważa, że zastosowanie tych kolorów miało ukazać równość pomiędzy poszczególnymi warstwami społecznymi. To bardzo ciekawe spostrzeżenie. Turyści więc przed udaniem się do Francji powinni dowiedzieć się czegoś więcej o fladze i historii tego kraju. 

Flagi znaleźć można w https://okolicznosciowe.com.pl/kategoria-produktu/flagi/

Artykuł wart lektury: