W życiu każdego człowieka zdarzają się chwile bardzo przytłaczające. Nie zawsze istnieje możliwość porozmawiania na takie tematy z bliskimi osobami. Czasem wręcz nie chcemy ich martwić lub zwyczajnie wstydzimy się własnych słabości. W sytuacji, kiedy problem przybiera na sile, warto szukać pomocy u specjalisty. W dobie dzisiejszego rozwoju internetu możliwe stało się odbycie wizyty online. Czego możemy się spodziewać?

Skuteczna pomoc na odległość

Spotkanie z psychologiem online nie różni się wiele od tradycyjnej konsultacji. W obu przypadkach uzyskujemy efektywną pomoc i życzliwe podejście do tematu. Z tą istotną różnicą, że podczas porady psychologicznej online nie opuszczamy zacisza własnego domu. Tak dobrze znane nam otoczenie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i ułatwia zebranie myśli. Kolejną zaletą zdalnej terapii jest oszczędność czasu i pieniędzy podczas podróży do gabinetów, jak i dowolność godzin terapii. Szereg badań naukowych, które dotyczyły pacjentów borykających się z depresją, czy nerwicą potwierdziło, że psychoterapia online przynosi równoważnie pozytywne skutki, co klasyczne spotkania w gabinecie. Są to bardzo istotne wiadomości dla osób, zmagających się z lękiem przed opuszczeniem znanego terytorium bądź pacjentów niepełnosprawnych.

Wideo rozmowa bądź wiadomość mailowa

Osoby potrzebujące pomocy mogą skorzystać z dwóch perspektyw, którymi są wideo rozmowa lub wiadomość email. Każda z tych sposobności jest na swój sposób skuteczna i pomaga w przełamaniu lęku przed otworzeniem się. Istnieje duże grono osób, które woli opisywać swoje problemy, niż o nich mówić. Czasem sytuacje wymagają anonimowości. Terapia online na to pozwala. Każde próby poszukiwania odpowiedzi będą zauważone.

Bez względu na to, czy jest to droga tradycyjna, czy wirtualna. W momencie, kiedy czujemy się źle, konieczne jest poszukiwanie pomocy. Niejednokrotnie rozmowa z obcą nam osobą posiadającą ogromną wiedzę w temacie psychologi, jest ratunkiem dla przytłoczonego umysłu i duszy. Konsultacja online jest bardzo łatwa i nie wymaga skomplikowanych czynności, które mogą okazać się nie do przejścia dla osoby zmagającej się z różnymi problemami. Jest to również alternatywne wyjście dla pacjentów kontynuujących leczenie.