Każdy, kto choć raz mieszkał w bloku wie jakim wyzwaniem jest urządzenie tamtejszej łazienki. Niestety, są one z reguły dość małym pomieszczeniem i często słabo oświetlonym. Gdy czeka nas aranżacja małej łazienki w bloku, warto wykorzystać przedstawione poniżej praktyczne wskazówki. Będą one niejako kompendium wiedzy na temat urządzania kompaktowej łazienki.

1. Oświetlenie i ściany dające wizualną przestrzeń.

Wybierając płytki do łazienki warto poświęcić więcej uwagi tym w połysku oraz jasnym kolorze. Będą one odbijać światło co odrobinę rozjaśni wnętrze. W małej łazience świetnie sprawdzi się dodatkowe źródło światła. Na przykład podświetlone lustro czy kinkiety. Lustro w łazience to konieczne wyposażenie, które dodaje również wizualnej przestrzeni.

Łazienka to też podłoga. OdpowiedniE jEJ wykończenie wcale nie jest TAK oczywistE.

Podlogiswiata.com – najlepsze podłogi Kielce

2. Prysznic czy wanna?

Będąc właścicielami małej łazienki niestety musimy odpuścić realizację marzenia o dużej wannie. W tym przypadku praktyczniejszy będzie prysznic. W małej łazience świetnie sprawdzi się kabina narożna. Jeżeli bardzo nam zależy i mamy takie możliwości możemy zakupić wannę i prysznic w jednym.

3. Umywalka i toaleta.

Aranżując łazienkę w bloku warto pytać sprzedawców o kompaktowe WC. Jest to w pełni funkcjonalna toaleta o mniejszych wymiarach, która pozwoli zaoszczędzić nam przestrzeń. Jeżeli zaś chodzi o umywalkę warto wybrać tę posiadającą poniżej szafki, aby mieć miejsce na schowanie różnych drobiazgów.

4. Czy w małej łazience zmieści się pralka?

Jeżeli odpowiednio zagospodarujemy przestrzeń w łazience jest szansa na umieszczenie w niej pralki. Warto zwrócić uwagę na te wąskie, ładowane od góry, lub przeznaczone pod zabudowę. Producenci pralek oferują na prawdę wiele modeli oszczędzających miejsce.

5. Szafki.

Jeżeli po rozmieszczeniu wszystkich najważniejszych sprzętów zostało nam wolne miejsce, możemy pomyśleć o dodatkowych szafkach. Warto parapet wykorzystać jako dodatkową półkę. W małych łazienkach również świetnie sprawdzą się wąskie i wysokie słupki.

Te kilka porad z pewnością będzie pomocne przy aranżacji małej łazienki. Warto dokładnie wszystko zaplanować przed rozpoczęciem prac. Działanie w sposób przemyślany pozwoli nam urządzić piękną i funkcjonalną łazienkę nawet na niewielkiej przestrzeni.

Artykuł inspirowany informacjami ze strony
https://projektowaniewnetrz24.eu/.